ЗНАННЯ ЛИШЕ ТОДІ Є ЗНАННЯМИ, КОЛИ ВОНИ ЗДОБУТІ ЗУСИЛЛЯМ СВОГО РОЗУМУ

ЗНАННЯ ЛИШЕ ТОДІ Є ЗНАННЯМИ, КОЛИ ВОНИ ЗДОБУТІ ЗУСИЛЛЯМ СВОГО РОЗУМУ
ЗНАННЯ ЛИШЕ ТОДІ Є ЗНАННЯМИ, КОЛИ ВОНИ ЗДОБУТІ ЗУСИЛЛЯМ CВОГО РОЗУМУ

Шукати в цьому блозі

вівторок, 21 лютого 2017 р.

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ РІДНОЇ МОВИ

Наше спілкування між собою зрозумілою нам мовою в переважній більшості випадків має для нас величезне значення. Мова та її нарічча стають не просто засобом комунікації, але й відкривають для нас дуже широкі можливості. Людина так звикає до рідної мови, що вона стає невід’ємною частиною її власної особистості. Так створена людина, що рідною зазвичай стає найбільш близька до неї та її душі мова.
Колись ми всі говорили однією мовою. Розуміли один одного і нам не був потрібен хороший фахівець - перекладач. Згідно з Біблійними текстами (Буття, глава 11) поділ мов відбувся в регіоні, який був названий Вавилон. Не заглиблюючись у причини цього явища скажемо, що зараз на нашій планеті за оцінками фахівців всесвітньої організації ЮНЕСКО налічується близько 6-ти тисяч мов, причому половина з них перебуває під прямою загрозою зникнення. Добре це чи погано - не можна сказати напевно, проте абсолютно точно можна стверджувати, що окрема, самостійна мова - це своєрідний носій цілком певних традицій та культурної спадщини, що в свою чергу вказує на конкретну цінність, яку вона може представляти хоча б з точки зору історичної аналітики.

У 1999-му році, за даними проекту DilovaMova.com, на 30-й сесії Генеральної конференції Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури, було прийнято рішення заснувати Міжнародний день рідної мови. Датою щорічного свята вибрано 21-е лютого. Це всесвітне свято було засноване з метою сприяння багатому культурному та мовному різноманіттю. Збереження багатомовності дає можливість зберегти не тільки унікальний погляд на нашу тисячолітню історію і культуру, але й виробити найбільш широкі підходи у сфері взаєморозуміння і людяності, які все ще продовжують зберігати в собі ряд проблем, вирішення яких видається складним завданням.
Зроблені кроки по збереженню і поширенню рідних мов на практиці показали, що це активно служить зміцненню солідарності і терпимості, розширенню взаєморозуміння і діалогу, що особливо цінно для нас і нашої власної, сучасної культури і традицій.

Гиф анимации

3 коментарі:

  1. Говоримо українською мовою.
    РІДНА МОВА Велична, щедра і прекрасна мова.
    Прозора й чиста, як гірська вода, Це України мова барвінкова,
    Така багата й вічно молода. Рідна мова, мов гірська вода,
    Рідна мова вічно молода, Рідна мова, в серці з ранніх літ
    Гордо лине мова у політ! Вона, як ніжна пісня колискова,
    Заходить в серце й думи з ранніх літ,
    Це мова, наче пташка світанкова,
    Що гордо лине у політ!
    Ю. Косинська

    ВідповістиВидалити
  2. Гарні слова про нашу рідну мову. Мова солов'їна, мова пісенна.
    Усата Ольга Володимирівна, Барвінківська ЗОШ І-ІІІ ст. № 2

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Дякуємо Ольга Володимирівна за Ваш коментар.
      Оргкомітет блогу "Наш клас - найкращий!"

      Видалити