вівторок, 30 січня 2018 р.
вівторок, 23 січня 2018 р.
ЗНО у 2018 році
Новини освіти та науки в Україні та світі
Чого чекати абітурієнтам від ЗНО-2018?
ЗНО-2018 стартує 22-го травня іспитом з математики. 24-го травня абітурієнти складатимуть українську мову та літературу. Реєстрація для участі в основній сесії ЗНО розпочнеться шостого лютого. У тестуванні абітурієнтів чекає немало нововведень.
Абітурієнти можуть складати ЗНО щонайбільше з чотирьох предметів. Результати з трьох предметів зарахують як державну підсумкову атестацію. Обов’язковим залишається складання ЗНО з української мови та літератури, другий можна обрати між математикою та історією України, третій предмет – повністю на вибір випускника. «Змінився формат складання тестів з іноземної мови, зокрема додано ще один вид мовленнєвої діяльності – це аудіювання. Відповідно збільшується час на проведення цього іспиту від 120-ти хвилин до 150-ти хвилин. На аудіювання виділено – до півгодини. Таким чином відбуватиметься іспит вперше, тому ми посилено готуємося. Оскільки нам потрібно навчити людей, як працювати в таких умовах. Окрім цих змін з іноземної мови, буде ще одна особливість – діти, які складали іноземну мову на профільному рівні, складатимуть цей предмет як державну підсумкову атестацію. Діти, які вивчали іноземну за академічним рівнем, складатимуть лише окремі тести на державну підсумкову атестацію. Іноземну мову, зазвичай, складає чверть учасників ЗНО, тобто маємо досить велику аудиторію», – пояснює заступник директора з питань ЗНО та моніторингу якості освіти Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти Юрій Шайнюк.
Уникнути ЗНО не вдасться жодному випускнику. Цього року складатимуть ЗНО навіть учні ПТУ та коледжів. «Друге нововведення – це обов’язковість складання ЗНО учнями ПТУ та коледжів. З цією категорією учасників тестування ми вже також почали підготовку. Також ЗНО-2018 більше адаптують для дітей з особливими потребами. Зокрема, складатимуть тестування діти, які мають проблеми із зором. Для них підготовленні тести шрифтом Брайля. Правда вони братимуться участь у додатковій сесії в липні», – додає Юрій Шайнюк.
Реєстрація для участі в ЗНО-2018 триватиме від 6-го лютого до 19-го березня.
понеділок, 22 січня 2018 р.
ДЕНЬ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ
день Злуки
Українська мрія - єдність, свобода і незалежність. Основа державності, якої споконвіку намагалися позбавити цю прекрасну частину земель всі її так звані сусіди прикриваючись «високими» інтересами, час від часу набувала цілком ясні обриси. Так сталося і на початку 1918-го. У цей січневий місяць у запалі революційних змін була створена Українська Народна Республіка, відома як УНР. Більш того на тих територіях, які входили до складу колись потужної Австро-Угорської імперії, була утворена ЗУНР - Західноукраїнська Народна Республіка. Вже до кінця року, в грудні 1918-го у Фастові, з гарячим бажанням втілити українську мрію в реалії, лідерам цих двох держав вдалося підписати своєрідний поєднувальний договір. Цей договір увійшов в нашу сучасну історію як «Акт злуки» і 22-го січня 1919-го року він був публічно оприлюднений в Київській столиці на знаменитій Софійській площі.
Набираюча обертів машина кривавої диктатури, яка прийшла на зміну колишніх «консерваторів» поспішила зламати і ці сміливі починання вільного українського народу. Вже буквально через кілька місяців більшовики увійшли в Київ, Закарпаття окупувала Чехословаччина, а Східну Галичину - поляки. А далі ...
Акт злуки тоді так і залишився лише декларацією, але народ ніколи не втрачав надію, адже народ, який втратив надію просто зникає. Надію, приміром, втратили нащадки кривавих диктаторів, коли Великий і Могутній Радянський Союз - об’єднання, побудоване зовні на «нових канонах справедливості», а всередині на крові і безглуздих жертвах, звалилося, не залишивши після себе нічого, що могло б його реанімувати.
22-е січня 1990-го року. Мільйони українців вишикувалися в справжню живий ланцюг, що розтягся від Києва до Львова. Вони відзначали День Соборності, День своєї української єдності та свободи.
21-го січня 1999-го року відповідно до Указу Президента України № 42/99 День Соборності був закріплений на законодавчому рівні суверенної держави. Потім, 30-го грудня 2011-го року, відповідно до Указу Президента України № 1209/2011 під назвою «Про відзначення в Україні деяких пам’ятних дат і професійних свят», День Свободи, який раніше відзначався 22-го листопада був об’єднаний з Днем Соборності і свято набуло свою нову назву - «День Соборності та Свободи України».
Після подій 2013-го - 2014-го року, революції Гідності і трагедії початку неоголошеної війни Росії проти України, окупації Кримського півострова і декількох обласних центрів на сході України «братнім російським народом», відповідно до Указу Президента України № 871 / 2014 від 13-го листопада 2014-го року, святу повернули колишню назву. «Відзначати щорічно 22 січня - у день проголошення в 1919 році Акта злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки - День Соборності України. Внести до Указу Президента України від 30 грудня 2011 року № 1209 "Про відзначення в Україні деяких пам’ятних дат та професійних свят” зміну, виключивши абзац другий статті 1.»- йдеться в Указі.
У цей День проект DilovaMova.com приєднується до привітань на адресу всього українського народу! Єдність і свобода робить нас гідними нащадками наших батьків! Будемо з трепетом зберігати цей безцінний скарб! Хай береже нас усіх Господь і слава Йому за цю прекрасну країну - Україну!
Підписатися на:
Дописи (Atom)